Tartaar op z’n Hollands!
Moet tartaar niet rauw gegeten worden.
Als we de fransen moeten geloven natuurlijk wel. Maar een tartaartje kan ook een heerlijk stukje vlees zijn om te verwerken in een oer Hollandse AGV (aardappel groente vlees) maaltijd. Lees hieronder een voorbeeld van wat er heerlijk bij een lekker stukje tartaar van Onze Bio Slager past!
Ingrediënten
voor ons tartaartje op z’n Hollands maken we gebruik van een aantal oer oude Hollandse ingrediënten, in combinatie met de heerlijke tartaartjes van Onze Bio Slager. Zie hieronder de ingrediënten:
- Tartaartjes (ongeveer 150 gram pp)
- Zout
- Peper
- Rozemarijn
- Tijm
- Knoflook
- Krieltjes
- Sperziebonen
Bereidingswijze:
Om te beginnen pakken we een ovenschaal waar we alle krieltjes indoen. Hierover gaat een deel van de rozemarijn, tijm en een snufje peper en zout. Besprenkel dit met een goede scheut olijfolie. Dit gaat vervolgens voor 35-40 minuten in een oven van 180 graden.
Vervolgens moeten de boontjes gekookt worden totdat ze beetgaar zijn. Deze kunnen vervolgens aan de kant worden gezet even.
Ondertussen als de boontjes aan het koken zijn gaan we beginnen aan het vlees. Zet een pan met olie of boter op het vuur en pers hier de knoflook in. Roer de olie/boter even kort door elkaar en voeg daarna de tartaartjes eraan toe en breng deze verder op smaak met het zout, de peper, de rozemarijn en de tijm. Bak deze vervolgens 6-7 minuten goed aan zodat ze gaar zijn. Vervolgens kunnen de tartaartjes uit de pan gehaald worden. Als het goed is heb je dan nog een heerlijk mengsel van kruiden en olie/boter in de pan. Hier kunnen de boontjes ook even kort doorheen gehaald worden om ze ook die heerlijke smaak te geven. Dan ben je helemaal klaar om alles te serveren voor een heerlijke Hollandse maaltijd met tartaar.
Eet smakelijk!
